نحوه اضافه کردن ریموت هوشمند زیپاتو به کنترلر مرکزی خانه هوشمند

ریموت هوشمند زیپاتو با ظاهری ساده و اندازه کوچک یک ریموت هوشمند پر کاربرد می باشد. با اینکه اکثر افراد جامعه خود را با تکنولوژی روز دنیا مطبق کرده اند، اما همچنان افرادی هستند که نتوانسته اند با این تکنولوژی کنار بیایند. یک فرد مُسن که نتوانسته خود را با تکنولوژی منطبق کند را در یک خانه هوشمند تجسم کنید. اگر این شخص بخواهد از یکی از ویژگی های خانه هوشمند در نبود دیگر افراد خانواده و به تنهایی استفاده نماید چه اتفاقی می افتد!؟

در اینجا نقش یک ریموت ساده اما قدرتمند نمایان می شود. شما می توانید با تعریف چند کار بر روی ریموت، کار را برای آن شخص راحت تر سازید. به عنوان مثال با فشار دادن یک دکمه پرده های هوشمند جمع شوند، و یا یک موزیک ملایم و مورد علاقه پخش شود و یا در زمان خروج از منزل درب قفل و سیستم امنیتی فعال شود و بلعکس در زمان ورود به منزل درب باز و سیستم امنیتی غیر فعال شود.

البته استفاده از این ریموت فقط برای این دسته از افراد نمی باشد. زمانی هم هست که به گوشی هوشمند خود دسترسی ندارید و می خواهید یک عملیدر خانه هوشمند خود انجام دهید. مثل روشن نمودن چراغ های یک بخش از خانه هوشمند. با این ریموت براحتی این کار را انجام دهید.

یک ریموت هوشمند می تواند دو نقش را داشته باشد. نقش اول خود به عنوان یک خروجی مستقل عمل کند (Gateway) یعنی اینکه دیگر نیازی به کنترلر مرکزی خانه هوشمند نیست و ریموت بصورت مستقیم با دستگاه های هوشمند که پروتکل Z-Wave را ساپورت می کنند ارتباط برقرار نماید. مانند مثال هایی که در ابتدای متن ذکر شد.

اما در نقش دوم که اجرای سناریو می باشد، ریموت هوشمند حتما نیاز به کنترلر مرکزی خانه هوشمند دارد. به عنوان مثال اگر ما یک سناریو "میهمانی" بر روی کنترلر مرکزی خانه هوشمند تعریف کرده باشیم، با فشار دادن یک دکمه بر روی ریموت آن سناریو اجرا می شود.

این ریموت امواج Z-Wave Plus را پشتیبانی می کند و دارای استاندارد IPX5 (ضد آب) می باشد. این ریموت دارای 5 دکمه بر روی خود می باشد.

برای خرید این محصول از فروشگاه خانه هوشمند پن اسمارت هوم می توانید از این لینک استفاده نمایید.

نظرات بازدیدکنندگان